nová registrácia
zabudnuté heslo

East Point - Letný tábor

Letný Tábor East Point

Manuál rodiča

Máte záujem poskytnúť Vášmu dieťaťu to, o čom každé dieťa sníva?  Rozvinúť v ňom zdravé sebavedomie, tímové myslenie, rešpektovanie autorít a prebudiť sklony k líderstvu? Vášmu dieťaťu ponúkame na Slovensku jedinečné využitie prázdninového času, ktoré môže priniesť do jeho života úplne nový rozmer. Tábor East Point je otvorený aj pre odvážne, zvedavé a aktívne dievčatá, ktoré sú primerane zdatné a chcú si to tiež vyskúšať. Vaša dcéra absolvuje tie isté úlohy a cvičenia ako chlapci, s malými odchýlkami (napr. kľukmi na kolenách).

Obsah sekcie >>>  vaše otázky >>> naše odpovede:
Ako to v East Pointe chodí?
Je tábor takého zamerania vhodný pre moje dieťa?
Je pobyt v tábore East Point pre moje dieťa bezpečný?
Aký je program v deň nástupu do East Pointu?
Aký je program v deň ukončenia tábora?
Ako je v East Pointe postarané o stravovanie?
Ako sa k Vám dopravíme osobným autom?
Ako sa k Vám dostane moje dieťa ak sa rozhodneme pre vlak?

Ako to v East Pointe chodí?

Deti sú zaraďované do družstiev podľa veku, spoločne chlapci a dievčatá, nováčikovia aj veteráni. Bývanie a sociálne zázemie dievčat a chlapcov je oddelené, samostatné.
Nemusíte mať obavy, že úlohy budú nad sily Vášho dieťaťa. Skúsený personál zohľadní momentálne psychické aj fyzické možnosti každého účastníka individuálne a svojím prístupom vnesie do života Vášho dieťaťa kalokaghatiu, ktorej filozofia jednoty tela a ducha je cestou k zmysluplnému, harmonickému a plnohodnotnému životu. Nie je našou ambíciou Vaše dieťa hýčkať. V tábore East Point ho čakajú povinnosti s presne stanoveným režimom dňa v časovom rozpätí 6. - 22. h., pod prísnym dohľadom, ale zároveň otcovsky vľúdnym a empatickým prístupom profesionálneho, špecializovaného personálu. 
Vaše dieťa má pri každej činnosti možnosť povedať: "STOP, na túto činnosť sa práve necítim, táto činnosť je nad moje sily, bojím sa, ...".  Bude poverené inými primeranými alebo pomocnými úlohami, ak to okolnosti práve prebiehajúceho výcviku umožnia.

Je tábor takéhoto zamerania vhodný pre moje dieťa?

Áno, ak Vaše dieťa:

 • má málo pohybu alebo je hyperaktívne
 • je fyzicky málo zdatné, badáte u neho známky obezity
 • má nízke sebavedomie, ťažko si hľadá priateľov, nevie sa presadiť v tíme
 • veľa času trávi pri počítači, s mobilom v ruke, a vy sa už na to nemôžete pozerať
 • túla sa po nociach s partiou, ktorá má na jeho správanie zlý vplyv 
 • nevie si zadeliť čas, nevie sa sústrediť na výkon
 • nevie si udržiavať poriadok v osobných veciach
 • nevie si svoje veci vážiť, často ich stráca a zabúda
 • nevie hospodáriť s vreckovým
 • je bezproblémové, vie čo chce, má zdravý pohľad na život a chce zažiť jedinečnú atmosféru East Pointu
 • prejavuje záujem o svoju budúcu profesionálnu kariéru v ozbrojených silách, polícii, záchrannom a hasičskom zbore či v horskej záchrannej službe

Nie, ak Vaše dieťa:

 • trpí nejakou chronickou alebo akútnou chorobou, ktorá má vplyv na jeho správanie a fyzickú výkonnosť (nedoliečené zranenia, mokvajúce rany, príznaky začínajúcich infekčných ochorení, akékoľvek podozrenie na ochorenie covid-19).
 • napriek tomu, že v East Pointe spolupracujeme s externým psychológom a dokážeme si poradiť aj s "ťažšími povahami", nie sme primárne liečebne / terapeuticky zameraní, hoci aj v tomto  zaznamenávame často pozoruhodné zlepšenia...

                     späť

Je pobyt v tábore East Point pre moje dieťa bezpečný?

Bezpečnosť Vášho dieťaťa je v tábore East Point na prvom mieste, preto:

 • inštruktormi v tábore East Point sú zodpovední, vekom a skúsenosťami zrelí ľudia. Absolvovali školenie k bezpečnosti a ochrane zdravia. Sú deťom k dispozícii 24 hodín denne v rámci celodennej organizovanej činnosti a programu.
 • akékoľvek odchýlky v zdravotnom stave detí či vo vývoji počasia inštruktori s veliteľom tábora sústavne monitorujú, konzultujú s organizátormi a zdravotníkom a spolu prijímajú okamžité opatrenia na obmedzenie hroziacich rizík (karantenizácia v "infekčnej" izbe, samostatné WC, poskytnutie prvej pomoci, privolanie RZP,...).
 • paintball a airsoft zabezpečujú profesionálne organizácie. Poskytujú bezpečnú výstroj, za ktorú aj zodpovedajú. Účastníci nemajú pri sebe na chatách nože ani zbrane, dostávajú ich do rúk iba počas hry. Deti sú proti zasiahnutiu chránené bezpečnostnými maskami a ďalšou výstrojou. Hrá sa za prísnych bezpečnostných opatrení. Nič nepodceňujeme.
 • skalolezectvo zabezpečuje firma s profesionálnymi inštruktormi skalolezectva, členmi Horskej záchrannej služby, vybavenými atestovanou výstrojou.
 • deti sú pred každou činnosťou dôkladne poučené, ako ju majú vykonávať bezpečne voči sebe aj ostatným.
 • 24 hodín denne sú k dispozícii organizátori, profesionálni zdravotníci a motorové vozidlo. Detská ambulancia je v dosahu 3 km (Hrabušice).

                   späť

Program dňa nástupu, sobota 9. 7. 2022 (1. turnus)  /  23. 7. 2022 (2. turnus):

 • 14.00 - 14.30 h. -  príchod a parkovanie vozidiel / autobusu zo žel. stanice
 • 14.00 - 14.55 h. - odovzdanie a kontrola úplnosti vecí účastníkov - asentírka (prítomnosť rodičov je vítaná), odovzdávanie dokumentácie + mobilov + vreckového (na ŠTÁBE tábora, len rodičia), ubytovávanie účastníkov
 • 15.00 h. - úvodná inštruktáž pre rodičov spojená s predstavením personálu, táborového programu a diskusiou organizátorov s rodičmi
 • 15.30 h. - odchod rodičov
 • 15.35 h. - poučenie účastníkov o bezpečnosti, táborovom poriadku, vstupné testovanie účastníkov, prvý slávnostný nástup so slávnostným sľubom účastníkov, zoznamovací brífing po družstvách, ...
 • Poznámka: obed nie je deťom k dispozícii, začíname večerou. Pitný režim je trvale zabezpečený.

 Program dňa ukončenia, nedeľa 17. 7. 2022 (1. turnus)  /  31. 7. 2022 (2. turnus):

 • 12.00 h. až 12.25 h. príchod rodičov, parkovanie vozidiel, preberanie mobilov, dokumentácie a nespotrebovaných liekov (rodičmi).Kontaktovanie s deťmi nie je až do skončenia ceremoniálu možné. Dôjdite, prosím, včas. Nie však privčas - pred 11:45 h. Ďakujeme  :)  
 • 12.35 h. - slávnostný záverečný ceremoniál s predvedením ukážok z výcviku detí svojim rodičom. Zhodnotenie turnusu organizátorom a veliteľom základne. Odporúčame prítomnosť rodičov. Táborová prax potvrdzuje, že je pre deti mimoriadne dôležitá.
  - odovzdávanie diplomov, špeciálnych osvedčení, pasovanie vyšších dôstojníkov a generálov EP, vyhodnotenie bodovacej súťaže s oceňovaním najlepšieho družstva, odovzdanie ceny "East Point fair-play"
  - ceremoniálne ukončenie turnusu / rotácie
 • po 13:15 h. individuálny pohovor rodičov s členmi štábu, individuálny odchod
 • Poznámka: účastníci tábora končia obedom, vlakári obdržia balíček na cestu a minerálku

Všetky dôležité informácie Vám zrekapitulujeme formou "Informácií k nástupu", ktoré Vám doručíme e-mailom 4 - 6 týždňov pred nástupom do tábora.

                   späť

Stravovanie

Sme si vedomí, že vysoký výdaj energie v East Pointe ide ruka v ruke s potrebou zabezpečenia dostatočného prísunu plnohodnotnej výživy pre zverené deti. Preto na strave nešetríme a normy radšej mierne prekračujeme. Vaše deti dostanú stravu 6-krát denne. Prvé denné jedlo musí byť výdatné. Naše sortimentom aj množstvom bohaté bufetové raňajky sú tým najlepším štartom do dňa. Deti si môžu naberať čo im chutí a koľko im chutí. Vždy je k dispozícii jedno teplé jedlo (párky, špekáčiky, praženica), syr (tvrdý aj roztierateľný), maslo (bežné aj rastlinné), šunka, varené vajíčka, dostatok sezónnej zeleniny, neutrálne aj sladké cereálie, džem, čokoládová nátierka, chlieb a vianočka, čaj, kakao, teplé a studené mlieko.
Na desiatu a olovrant striedavo ovocie (banány, jablká, iné sezónne ovocie) a keksy.
Deti si z obedovej polievky môžu naberať z misy koľko chcú. Nikdy v ponuke nechýba chlieb. Množstvo príloh k mäsitému jedlu – zemiakov, cestovín, ryže, knedlí,... - je bez obmedzení. Vždy sú k dispozícii „duple“.
Na večeru je len hlavné jedlo, bez polievky, ale v rovnakom zasycovacom režime ako na obed.
Na druhú večeru dostanú deti omastený chlieb a/alebo vianočku (maslo, džem, oškvarková masť,...).
Celodenný pitný servis je pod pravidelnou, častou kontrolou inštruktorov. Ráno a večer čaj a počas dňa, v závislosti od počasia, buď čaj alebo voda so sirupom. Vodu čerpeme z vlastnej horskej studne. Je každoročne laboratórne testovaná na nezávadnosť s výbornými výsledkami. Je preto v celom areáli pitná a chutná.  :)  
Odchádzajúcim vlakárom pribalíme na cestu balíček s jedlom a 1,5 l fľašu minerálky.
Dvakrát za pobyt sprístupňujeme deťom bufet "ARMU", kde si za svojich 3+3 € môžu prilepšiť sladkosťami alebo slanými pochutinami, minerálkou,...
K zásobám pochutín z domu:  rodičia, prosíme Vás o minimalizovanie týchto zásob len na primeranú „zásobu“ trvanlivých a dobre balených potravín. Nami odporúčaná „norma“ je jeden, maximálne dva balené keksy na každý deň. V žiadnom prípade nie rezne, údeniny, ovocie a zeleninu, čokoládové a krémové sladkosti. Letné teplo pôsobí na tieto potraviny skazonosne. Pri ich zistení pri asentírke si vyhradzujeme právo ich deťom odobrať a vrátiť ich Vám.

Stretávame sa aj so stravovacími extrémami. Ľahšou formou anorexie / bulímie u dievčat alebo silným apetítom u chlapcov. Uvítame, ak nás na tieto extrémy vopred upozorníte. Vaše deti budú pod starostlivejším dohľadom inštruktorov, organizátorov, kuchára. Jedákom dovolíme (výnimočne) rozumnú zvýšenú zásobu trvanlivých balených doplnkových potravín (nie čokoládových, krémových) z domova.

Špeciálne stravovania, diéty, alergie: ak ste v prihláške uviedli požiadavku na špeciálne stravovanie Vášho dieťaťa a zaškrtli ste príplatok 20 € (2,50 € denne), kuchyňa East Pointu sa postará o adekvátnu diétu Vášho dieťaťa v celom rozsahu. Ak napriek tomu máte záujem ponechať Vášmu dieťaťu potraviny, bez ktorých sa podľa Vás nezaobíde, uschované ich bude mať v osobnom boxe v chladničke. Bude mať k nim neobmedzený prístup počas výdaja stravy, v špecifických prípadoch aj mimo tento čas. Každé dieťa vybavíme kartičkou s vyznačenou diétou, ktorou sa bude prezentovať pri výdaji stravy. 
Bezlepková diéta: Vaše dieťa nájde na raňajkových bufetových stoloch dostatok druhov bezlepkových potravín vrátane chleba. Výber si však musí ustrážiť samo. Polievky a hlavné jedlá budú pre neho pripravené z prísne bezlepkových komponentov. Na olovrant mu podáme bezlepkové keksy. Ak chcete aj napriek týmto podmienkam ponechať Vášmu dieťaťu bezlepkové výrobky - také, na aké je zvyknuté, uschová si ich v chladničke.
Bezlaktózová diéta: Vaše dieťa nájde na raňajkových bufetových stoloch dostatok druhov potravín bez laktózy vrátane bezlaktózového mlieka. Výber si však musí ustrážiť samo. Polievky a hlavné jedlá mu pripravíme z prísne bezlaktózových komponentov. Na olovrant mu podáme pre neho vhodné keksy. Ak chcete aj napriek týmto podmienkam ponechať Vášmu dieťaťu bezlaktózové výrobky - také, na aké je zvyknuté, uschová si ich v chladničke.
Vegetariánska a vegánska strava:  na raňajkových bufetových stoloch má účastník dostatok druhov bezmäsitých potravín. Polievky a hlavné jedlá mu pripravíme z bezmäsitých komponentov.
Stravovanie diabetikov:  na raňajkových bufetových stoloch si účastník má možnosť vybrať z rôznych druhov pre neho vhodných potravín. Polievky a hlavné jedlá mu pripravíme na základe prísnych pravidiel, ktoré si tento druh diéty vyžaduje. Na olovrant mu podáme dia keksy. Je potrebné, aby dieťa bolo samostatné a zodpovedné. Akékoľvek neprípustné namerané hodnoty (aj hraničné) musí neodkladne hlásiť ktorémukoľvek inštruktorovi alebo organizátorom. Jeho inštruktor sa bude o tieto hodnoty zaujímať iniciatívne pravidelne a diskrétne. Je nutné, aby ste svojmu dieťaťu dodali na meranie glykémie dostatočné množstvo materiálu.
Iné špecifické diéty  konzultujte s organizátormi tábora.

                   späť

Doprava

 • individuálna - preferujeme pre osobný kontakt s rodičmi, program dňa nástupu (zvlášť u nováčikov - kadetov) a pre slávnostný záverečný ceremoniál na záver pobytu (prínosné pre všetkých účastníkov aj Vás - rodičov nováčikov aj veteránov). Bezplatný prístup autom a parkovanie priamo v areále tábora je dohodnuté s personálom zberného parkoviska pri vstupe na Podlesok. Ak Vás zastavia, na čo majú plné právo, informujte ich o účele Vašej cesty.
 • rýchlikom + autobusom - dopravu účastníkov, prípadne aj doprevádzajúcich rodičov, zo Spišskej Novej Vsi do miesta konania a späť po skončení tábora zabezpečíme v zmysle Vašej záväznej prihlášky autobusom / mikrobusom (podľa množstva prepravovaných osôb).  Pre dopravu do/zo Spišskej Novej Vsi sme zvolili rýchliky s približne rovnakým časom príchodu/odchodu z oboch smerov:
  príchod na 1. turnus 9. 7. 2022  /  na 2. turnus 23. 7. 2022 
  z BA: rýchlik R 603 TATRAN, Bratislava 08:13 h. >>> Spišská N.Ves 13:07 h.
  z KE: rýchlik R 608 TATRAN, Košice 11:57 h. >>> Spišská N.Ves 12:52 h.

  odchod z 1. turnusu 17. 7. 2022  /  z 2. turnusu 31. 7. 2022
  do BA: rýchlik R 610 TATRAN, Spiš. N. Ves 14:54 h. >>> Bratislava 19:47 h.
  do KE: rýchlik R 605 TATRAN, Spiš. N.Ves 15:09 h. >>> Košice 16:03 h.

  Z
  a prepravu účastníkov do cieľovej (tam) / z východiskovej (späť) železničnej stanice Spišská Nová Ves zodpovedajú výlučne objednávatelia - rodičia. Dobrovoľníci spomedzi starších účastníkov alebo spolucestujúcich dospelých, ktorí sa nezištne podujmú na doprovod mladších detí, majú len neformálnu zodpovednosť v rámci individuálnych dohôd medzi spolucestujúcimi účastníkmi alebo medzi necestujúcimi rodičmi účastníkov. Stihnete sa dohodnúť aj na peróne pri určenom vagóne vyprevádzajúc Vašich "regrútov".  Sprostredkovanie kontaktov Vám zabezpečíme len vo výnimočných prípadoch (napr. nízky vek cestujúceho účastníka) a to až po získaní súhlasu od vytipovaných spolucestujúcich dobrovoľníkov.
  Odporúčame, aby cestujúci účastníci mali pri sebe mobilný telefón pre potrebu skontaktovania sa s organizátormi tábora počas cesty alebo pri vystupovaní z vlaku. Jeho číslo nám uveďte v prihláške. 
  Využite možnosť bezplatného cestovania vlakom - viac k podmienkam na: https://www.zssk.sk/bezplatna-preprava/ alebo osobne na predajných miestach ŽSSK.
  Pre bezpečnejšie a veselšie spoločné cestovanie účastníkov (rodičov) vlakom obstarávateľ odporúča do všetkých rýchlikov nákup miesteniek do vozňa 2. triedy č. 5 (uprostred súprav), sedadlá od čísla 31 nahor (prvé voľné, ktoré sa naskytne) s dostatočným časovým predstihom; to platí špeciálne pre smer z/na Bratislavu. Organizátor nebude pre vysokú administratívnu náročnosť zabezpečovať rezervácie a rozosielanie miesteniek.
  Pri inom spôsobe dopravy účastníka (napr. autobusom, taxi, osobným vlakom) je potrebné zladiť jeho príchod / odchod s časmi príchodu / odchodu rýchlikov v žel. stanici Spišská Nová Ves a dohodnúť sa vopred o detailoch takejto dopravy s organizátormi tábora.  Prípadné ďalšie detaily prekonzultujeme s rodičmi v dostatočnom časovom predstihu e-mailom alebo telefonicky.
                    späť